Negocjacje z elementami NLP

Opis kompetencji

Negocjacje są nieodłącznym, kluczowym elementem pracy w wielu zawodach. Przedstawiciel handlowy, manager, sprzedawca posiadający rozwinięte umiejętności negocjacyjne, będą działali znacznie skuteczniej. Osoby, które na co dzień zajmują się przekonywaniem innych do swoich racji czy idei powinny posiadać rozległą i ugruntowaną wiedzę, zarówno teoretyczną jak i praktyczną, z zakresu negocjacji. Wzbogacenie tej wiedzy o elementy programowania neurolingwistycznego (NLP) sprawi, że proces przekonywania stanie się jeszcze skuteczniejszy, gwarantując zadowolenie obu stron uczestniczących w negocjacjach i sukces zawodowy pracownika.

Prezentowana certyfikacja przeznaczona jest dla osób, które chcą rozbudować swój warsztat negocjacyjny, poprawić efektywność prowadzonych negocjacji oraz poznać nowe techniki i gry negocjacyjne.

W trakcie szkolenia uczestnicy przećwiczą w formie warsztatowej umiejętności niezbędne dla maksymalizowania korzyści w sytuacji negocjacyjnej: prawidłowego konstruowania celu, określania BATNY (ang. Best alternative to a negotiatedagrement) oraz umiejętności zmiany perspektywy negocjacyjnej. Zadbamy też o twój negocjacyjny arsenał: w części poświęconej przekonywaniu i językowi perswazji zajmiemy się wykorzystaniem w negocjacjach wiedzy oraz technik z zakresu neurolingwistycznego programowania.

Czas trwania egzaminu:

• część teoretyczna: 30 min.
  • część praktyczna: 30 min.

Zakres tematyczny

• Istota negocjacji
  • Podstawowe zasady negocjacji
  • Typowe błędy w negocjacjach
  • Etapy negocjacji
  • Style negocjacji
  • Język ciała w negocjacjach
  • Wykorzystanie przestrzeni w negocjacjach
  • Pojęcia podstawowe NLP
  • Założenia operacyjne NLP
  • Strategia budowania kontaktu - raport
  • Systemy reprezentacji
  • Submodalności
  • Pozycje percepcyjne
  • Kotwiczenie stanów emocjonalnych
  • Podstawy języka perswazji

W czasie prowadzonych metodą warsztatową zajęć, uczestnicy szkolenia będą ?odgrywać? role, uczestnicząc aktywnie w trenowaniu poszczególnych technik. W trakcje zajęć z wykorzystaniem kamery video, uczestnicy będą obserwować samych siebie podczas przeprowadzanych ćwiczeń, co znacznie ułatwi feedback i możliwość korygowania własnych błędów.

Cena: 600 zł, certyfikat: 280 zł, podręcznik: 100 zł.

Więcej informacji:

Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości